Розклад руху автобусів по автовокзалу ДВІРЦЕВИЙ міста ЛЬВОВА

Автовокзал Двірцевий (АС-8) - один із основних автобусних вокзалів Львова. Розташована автостанція поруч із головним залізничним вокзалом, у Залізничному районі міста на Двірцевій площі. Біля львівського автовокзалу знаходиться трамвайна зупинка «Залізничний вокзал». Неподалік автостанції розташована також і автобусна зупинка «Залізничний вокзал». Досить вдале розташування автостанції та залізничного вокзалу полегшує мешканцям та гостям західної столиці дістатися майже усіх куточків країни та багатьох міст Європи.


Автовокзал обслуговує міжміські (по Львівській області та Україні) та міжнародні автобусні рейси. Із автостанції відправляються як автобуси Львівського формування, так і багато транзитних (переважно міжнародного сполучення). Щоденна кількість рейсів коливається в межах ста. Найбільш популярні напрямки: Бібрка, Жидачів, Миколаїв, Моршин, Стрий, Східниця, Трускавець.


Скориставшись автобусами, які відправляються від Двірцевого автовокзалу Львова, пасажири можуть дістатися багатьох міст та селищ країни, зокрема, Болехова, Вигоди, Виноградова, Володимира, Долини, Житомира, Івано-Франківська, Іршави, Калуша, Києва, Ковеля, Косова, Кутів, Луцька, Міжгір’я, Мукачево, Нововолинська, Полтави, Рівного, Рогатина, Сваляви, Тячева, Ужгорода, Харкова, Херсона, Хуста, Чернівців та багатьох інших.


Автобусами міжнародного сполучення жителі та гості Львова можуть доїхати до Латвії (Рига, Даугавпілс), Литви (Вільнюс), Німеччини (Берлін, Гамбург, Дортмунд, Дюссельдорф, Ессен, Кельн, Мюнхен, Франкфурт-на-Майні, Штутгарт та багато інших), Польщі (Варшава, Краків, Лодзь, Вроцлав, Познань, Гданськ, Щецин, Бидгощ, Люблін, Катовіце, Гдиня, Ченстохова, Радом та багато інших), Словаччини (Братислава) та Чехії (Прага, Брно, Острава, Пльзень, Ліберець, Оломоуц, Чеське Будейовіце, Градець-Кралове, Пардубіце, Їглава, Карлові Вари, Хомутов, Млада-Болеслав та інші). Рейси виконуються як щоденно, так і по днях.





Важливо! На сайті НЕМОЖЛИВО придбати чи забронювати квиток на автобус. Розміщений матеріал для попереднього ознайомлення. Деякі автобусні рейси можуть бути відмінені. Інформацію стосовно будь-якого рейсу УТОЧНЮЙТЕ у довідковій автовокзалу та безпосередньо на вокзалі, оскільки із різних причин розклад окремих маршрутів може бути змінено, а також можуть організовуватися додаткові рейси, у разі підвищення попиту пасажирів у певному напрямку (у більшості випадків - на свята та (або) у п’ятницю і неділю). Розклад руху автобусів у міжнародному сполученні може відрізнятися від зазначеного (можлива зміна залежно від затримок, пов’язаних із простоями на кордоні та пробками на дорогах).

м. Львів
пл. Двірцева, 1 (залізничний вокзал)



тел. (032)23-88-308





розклад руху автобусів УТОЧНЮЙТЕ у довідковій автовокзалу та перевізників

Волинський напрямок (на Луцьк, Ковель, Нововолинськ)

Час відправлення із початкової (кінцевої) станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
21:30 04:25 Ужгород-Луцьк: К.-Бузька, Горохів 04:50 08:30 Вт., Сб.
11:00 05:30 Прага-Київ/Praha-Kyjev
ecolines.net
06:30 15:20 щоденно
15:30 20:50 Львів-Ковель: Червоноград, Нововолинськ 06:50 12:00 щоденно
08:20 10:30 Трускавець-Ковель: Червоноград, Нововолинськ 10:40 16:00 щоденно

Рівненський напрямок (на Рівне, Житомир, Київ, Миколаїв)

Час відправлення із початкової станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
11:00 05:30 Прага-Київ/Praha-Kyjev
ecolines.net
06:30 15:20 щоденно
08:00 22:05 Вроцлав-Миколаїв/Wrocław-Mikołajów
orionbus.net
22:10 15:15 через день

Тернопільський напрямок (на Вінницю, Одесу, Миколаїв, Дніпро)

Час відправлення із початкової (кінцевої) станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
10:00 23:55 Познань-Миколаїв/Poznań-Mikołajów
orionbus.net
00:00 16:00 щоденно
10:25 05:05 Гдиня-Миколаїв/Gdynia-Mikołajów
orionbus.net
05:10 19:20 через день
07:20 05:55 Гдиня-Кривий Ріг/Gdynia-Krzywy Róg
z-time.ua
06:05 20:05 щоденно
20:30 06:15 Варшава-Одеса/Warszawa-Odessa
ecolines.net
06:30 20:20 щоденно
17:15 06:00 Вроцлав-Київ/Wrocław-Kijów
ecolines.net
07:00 20:30 щоденно
22:00 12:20 Познань-Вінниця/Poznań-Winnica 12:30 20:00 щоденно
12:00 08:30 Львів-Харків: Кр.Ріг, Дніпро, Запоріжжя
starbus.com.ua
15:45 12:50 щоденно
09:00 19:00 Варшава-Одеса/Warszawa-Odessa
ecolines.net
19:45 10:30 щоденно
08:30 19:40 Вроцлав-Тернопіль/Wrocław-Tarnopol
bonbus.com.ua
19:50 22:45 щоденно
11:00 20:35 Варшава-Миколаїв/Warszawa-Mikołajów
orionbus.net
20:35 12:00 через день

Івано-Франківський напрямок (на Івано-Франківськ, Чернівці, Кути)

Час відправлення із початкової (кінцевої) станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
09:30 06:00 Рига-Чернівці/Rīga-Čerņivci
ecolines.net
07:00 13:00 щоденно
05:30 12:40 Львів-Кути: Перемишляни, Івано-Франківськ 07:00 14:00 щоденно
07:55 16:20 Львів-Чернівці: Бібрка, Ів.-Франківськ 08:50 17:25 щоденно
18:15 22:25 Львів-Івано-Франківськ: Бібрка, Рогатин 09:40 13:45 щоденно
Львів-Івано-Франківськ: Бібрка, Рогатин 13:30 17:30 щоденно
06:50 10:30 Львів-Івано-Франківськ: Бібрка, Рогатин 14:10 17:20 щоденно
12:00 15:45 Львів-Івано-Франківськ: Рогатин, Бурштин 16:15 19:45 щоденно

Жидачівський напрямок (на Калуш)

Час відправлення із кінцевої станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
07:05 10:10 Львів-Калуш: Миколаїв, Жидачів, Журавно 10:45 13:55 щоденно
10:10 14:00 Львів-Калуш: Миколаїв, Жидачів, Журавно 13:55 17:40 щоденно
15:05 18:05 Львів-Калуш: Миколаїв, Жидачів, Журавно 18:40 21:45 щоденно

Долинський напрямок (на Долину, Тячів, Хуст, Чернівці)

Час відправлення із початкової (кінцевої) станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
08:50 11:40 Львів-Долина: Стрий, Моршин, Болехів 06:10 08:35 щоденно
10:15 06:55 Утена-Харків/Utena-Charkivas 07:00 07:20 щоденно
11:35 14:25 Львів-Долина: Стрий, Моршин, Болехів 08:15 10:40 щоденно
06:00 08:40 Львів-Долина: Стрий, Моршин, Болехів 08:50 11:40 Пн.-Сб.
08:40 17:05 Львів-Хуст: Стрий, Долина, Міжгір’я 09:00 15:30 щоденно
06:15 09:05 Львів-Долина: Стрий, Моршин, Болехів 10:20 12:55 щоденно
07:05 10:25 Львів-Долина: Стрий, Моршин, Болехів 12:50 16:10 Пн.-Сб.
17:50 20:40 Львів-Долина: Стрий, Моршин, Болехів 13:50 16:15 щоденно
06:00 13:50 Львів-Тячів: Стрий, Долина, Хуст 14:20 21:10 щоденно
19:25 22:15 Львів-Долина: Стрий, Моршин, Болехів 16:35 18:55 щоденно
13:40 17:00 Львів-Долина: Стрий, Моршин, Болехів 17:30 19:35 щоденно
15:20 18:00 Львів-Долина: Стрий, Моршин, Болехів 18:20 20:55 щоденно

Моршинський напрямок (на Стрий, Моршин)

Час відправлення із кінцевої станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
09:00 11:20 Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 06:50 09:00 щоденно
06:30 08:50 Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 09:30 11:40 Пн.-Пт.
Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 10:00 12:15 щоденно
06:50 09:10 Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 10:50 13:05 щоденно
07:10 09:30 Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 11:30 13:45 щоденно
07:50 10:10 Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 11:50 14:05 щоденно
Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 12:20 14:55 щоденно
19:05 21:25 Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 13:20 15:35 щоденно
Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 14:10 16:20 щоденно
Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 14:40 16:50 щоденно
Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 15:20 17:30 Пн.-Пт.
11:50 14:10 Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 15:40 17:55 щоденно
Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 16:05 18:20 Пт.
13:15 15:35 Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 17:15 19:30 щоденно
Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 18:00 20:15 щоденно
14:25 16:45 Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 18:55 21:05 щоденно
15:35 17:55 Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 19:25 21:35 щоденно
17:20 19:40 Львів-Моршин: Пісочна, Стрий 20:10 22:25 щоденно

Закарпатський напрямок (на Мукачево, Виноградів, Ужгород)

Час відправлення із початкової (кінцевої) станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
22:00 06:55 Київ-Ужгород: Стрий, Мукачево 07:00 12:05 щоденно
11:30 06:55 Запоріжжя-Ужгород: Стрий, Мукачево 07:00 13:00 щоденно
06:05 14:10 Львів-Виноградів: Стрий, Свалява, Іршава 13:00 20:40 щоденно
06:15 12:15 Львів-Ужгород: Самбір, Великий Березний 14:00 20:30 щоденно
18:30 22:40 Луцьк-Ужгород: Стрий, Свалява, Мукачево 22:45 06:10 Чт., Нд.

Трускавецький напрямок (на Трускавець, Східницю, Борислав)

Час відправлення із кінцевої станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
09:00 11:00 Львів-Трускавець: Рудники, Меденичі 06:20 08:10 щоденно
17:15 20:20 Львів-Східниця: Рудники, Меденичі, Трускавець 07:20 09:55 щоденно
05:35 08:25 Львів-Східниця: Рудники, Меденичі, Трускавець 09:00 11:25 щоденно
12:30 14:30 Львів-Трускавець: Рудники, Меденичі 09:55 11:45 щоденно
06:45 09:35 Львів-Східниця: Рудники, Меденичі, Трускавець 11:15 13:50 щоденно
14:35 16:35 Львів-Трускавець: Рудники, Меденичі 12:10 14:05 щоденно
07:50 10:40 Львів-Східниця: Рудники, Меденичі, Трускавець 13:00 15:35 щоденно
09:15 12:05 Львів-Східниця: Рудники, Меденичі, Трускавець 14:00 16:35 щоденно
10:25 13:15 Львів-Східниця: Рудники, Меденичі, Трускавець 15:00 17:35 щоденно
12:25 15:15 Львів-Східниця: Рудники, Меденичі, Трускавець 16:25 19:00 щоденно
14:15 17:15 Львів-Східниця: Рудники, Меденичі, Трускавець 17:50 20:25 щоденно
05:55 07:55 Львів-Трускавець: Рудники, Меденичі 18:45 20:55 щоденно
16:10 19:00 Львів-Східниця: Рудники, Меденичі, Трускавець 19:20 21:55 щоденно

Балтійський напрямок (на Вільнюс, Ригу, Таллінн)

Час відправлення із початкової (кінцевої) станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
16:00 12:00 Запоріжжя-Таллінн/Zaporižžja-Tallinn 12:10 14:30 Ср., Сб.
12:00 Пн.Ср.-Нд. 11:00 Львів-Таллінн/Lviv-Tallinn 14:10 15:40 Пн., Ср.-Сб.
13:10 14:25 Харків-Утена/Charkivas-Utena 14:30 10:35 щоденно
10:00 15:30 Чернівці-Рига/Čerņivci-Rīga
latlines.lv
15:35 08:30 Нд.
16:30 22:15 Чернівці-Рига/Čerņivci-Rīga
ecolines.net
23:10 21:10 щоденно

Німецький напрямок (на Берлін, Кельн, Мюнхен, Франкфурт-на-Майні)

Час відправлення із початкової (кінцевої) станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
04:20 Вт.Сб. 07:25 Львів-Франкфурт-на-Майні/Lwiw-Frankfurt am Main
ewe.ua
13:00 17:15 Ср., Сб.
06:20 12:55 Київ-Кельн/Kiew-Köln
ewe.ua
13:00 14:25 Чт.
08:20 Вт.Сб. 08:15 Львів-Оснабрюк/Lwiw-Osnabrück
ewe.ua
15:00 15:00 Вт.
07:05 16:10 Київ-Бремен/Kiew-Bremen
flixbus.ua
16:15 12:15 щоденно
07:40 16:35 Київ-Берлін/Kiew-Berlin
flixbus.ua
16:40 07:35 щоденно
11:20 18:20 Вінниця-Кельн/Winnyzja-Köln
flixbus.ua
18:30 19:35 щоденно

Польський напрямок (на Варшаву, Бидгощ, Вроцлав, Люблін, Лодзь)

Час відправлення із початкової (кінцевої) станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
09:50 00:10 Кривий Ріг-Гдиня/Krzywy Róg-Gdynia
z-time.ua
00:20 22:00 щоденно
09:45 03:30 Херсон-Варшава/Chersoń-Warszawa
orionbus.net
03:30 10:50 через день
12:00 04:00 Херсон-Познань/Chersoń-Poznań
orionbus.net
04:00 18:00 щоденно
07:30 Вт.Пт. 19:35 Львів-Вроцлав/Lwów-Wrocław
interlatp.com
06:50 17:50 Чт., Нд.
08:35 21:00 Львів-Вроцлав/Lwów-Wrocław
flixbus.ua
07:35 18:55 щоденно
10:00 16:30 Львів-Люблін/Lwów-Lublin
interlatp.com
08:00 13:30 щоденно
17:35 07:30 Одеса-Варшава/Odessa-Warszawa
ecolines.net
08:00 18:40 щоденно
05:45 08:30 Івано-Франківськ-Лодзь/Iwano-Frankiwsk-Łódź
ewe.ua
09:00 19:35 щоденно
09:30 17:30 Львів-Краків/Lwów-Kraków
lev-bus.com.ua
10:45 17:30 щоденно
07:30 10:15 Трускавець-Варшава/Truskawiec-Warszawa 10:30 20:00 Вт., Пт., Нд.
08:00 11:00 Тернопіль-Вроцлав/Tarnopol-Wrocław
bonbus.com.ua
11:05 20:15 щоденно
16:00 12:00 Херсон-Клайпеда/Chersoń-Kłajpeda 12:10 08:00 Ср., Сб.
13:15 21:15 Львів-Краків/Lwów-Kraków
lev-bus.com.ua
12:45 20:00 щоденно
06:45 12:40 Чернівці-Краків/Czerniowce-Kraków
flixbus.ua
12:45 20:00 щоденно
18:20 05:55 Львів-Лодзь/Lwów-Łódź
ewe.ua
13:00 01:30 щоденно
06:20 12:50 Київ-Прага/Kijów-Praga
ewe.ua
13:00 07:00 Ср., Сб.
13:40 20:15 Львів-Люблін/Lwów-Lublin
interlatp.com
13:20 18:55 щоденно
10:00 13:10 Старий Самбір-Бидгощ/Stary Sambor-Bydgoszcz 13:30 05:00 Чт., Нд.
07:40 13:30 Чернівці-Варшава/Czerniowce-Warszawa
flixbus.ua
13:35 22:55 щоденно
11:50 13:50 Золочів-Карлові Вари/Złoczów-Karlowe Wary
nasoroh.com.ua
14:00 10:20 Пн., Чт.
10:20 14:00 Стебник-Карлові Вари/Stebnik-Karlowe Wary 14:20 08:20 Чт., Сб.
13:10 14:25 Харків-Утена/Charków-Uciana 14:30 10:35 щоденно
10:00 14:20 Турка-Прага/Turka-Praga 14:30 08:30 Вт., Чт., Сб.
06:30 14:40 Київ-Єленя-Гура/Kijów-Jelenia Góra
itravel-bus.com
14:50 07:40 щоденно
06:30 14:55 Київ-Варшава/Kijów-Warszawa
itravel-bus.com
15:00 23:40 щоденно
13:10 15:20 Харків-Прага/Charków-Praga 15:30 07:10 щоденно
06:45 15:25 Хмільник-Прага/Chmielnik-Praga 15:30 08:15 Вт., Чт.-Сб.
20:00 14:15 Львів-Гданськ/Lwów-Gdańsk
jaguarautotrans.com.ua
16:00 09:00 через день
09:00 16:25 Вінниця-Познань/Winnica-Poznań
goldenplustrans.com
16:30 05:00 щоденно
13:00 16:45 Івано-Франківськ-Познань/Iwano-Frankiwsk-Poznań 16:50 06:20 щоденно
15:20 17:45 Івано-Франківськ-Вроцлав/Iwano-Frankiwsk-Wrocław
ewe.ua
17:50 07:20 щоденно
20:00 18:10 Харків-Колобжег/Charków-Kołobrzeg 18:30 14:05 щоденно
15:50 18:25 Івано-Франківськ-Познань/Iwano-Frankiwsk-Poznań
flixbus.ua
18:30 09:40 Ср.Чт.Сб.Нд.
16:10 19:20 Дрогобич-Варшава/Drohobycz-Warszawa
ewe.ua
19:30 03:45 щоденно
09:00 19:00 Кам’янець-Подільський-Свіноуйсьце/Kamieniec Podolski-Świnoujście
turtrans-r.com
19:30 13:30 щоденно
14:00 19:55 Тячів-Варшава/Tiaczów-Warszawa
itravel-bus.com
20:00 06:20 щоденно
13:00 20:25 Чернівці-Вроцлав/Czerniowce-Wrocław 20:30 09:00 щоденно
18:00 20:45 Івано-Франківськ-Вроцлав/Iwano-Frankiwsk-Wrocław
grandbus.com.ua
20:55 09:25 щоденно
15:30 20:50 Косів-Познань/Kosów-Poznań
p-trans.pl.ua
21:00 10:00 щоденно
06:30 20:50 Харків-Вроцлав/Charków-Wrocław 21:00 11:30 Вт., Чт., Сб.
18:15 20:55 Івано-Франківськ-Варшава/Iwano-Frankiwsk-Warszawa
grandbus.com.ua
21:05 06:30 щоденно
17:00 22:40 Львів-Краків/Lwów-Kraków
ewe.ua
21:15 04:30 щоденно
18:35 21:05 Трускавець-Катовіце/Truskawiec-Katowice
flixbus.ua
21:15 07:30 щоденно
08:00 21:15 Одеса-Варшава/Odessa-Warszawa
flixbus.ua
21:25 06:45 щоденно
17:00 21:35 Івано-Франківськ-Гдиня/Iwano-Frankiwsk-Gdynia
ewe.ua
21:40 14:00 щоденно
12:30 21:40 Київ-Познань/Kijów-Poznań
ewe.ua
21:45 11:30 щоденно
12:00 22:05 Кам’янець-Подільський-Слупськ/Kamieniec Podolski-Słupsk
turtrans-r.com
22:10 15:15 через день
14:20 22:35 Київ-Прага/Kijów-Praga
flixbus.ua
22:45 15:50 щоденно
13:15 22:40 Київ-Прага/Kijów-Praga
ecolines.net
22:45 16:00 щоденно
09:30 22:10 Одеса-Варшава/Odessa-Warszawa
ecolines.net
22:55 08:45 щоденно
18:00 22:50 Косів-Вроцлав/Kosów-Wrocław
p-trans.pl.ua
23:00 09:00 щоденно
16:20 22:55 Вінниця-Познань/Winnica-Poznań
ostlines.com.ua
23:00 12:00 через день
16:30 22:15 Чернівці-Рига/Czerniowce-Ryga
ecolines.net
23:10 21:10 щоденно
10:30 22:55 Київ-Вроцлав/Kijów-Wrocław
ecolines.net
23:40 12:30 щоденно
07:10 23:45 Херсон-Гдиня/Chersoń-Gdynia
orionbus.net
23:45 16:45 щоденно
06:30 23:45 Миколаїв-Вроцлав/Mikołajów-Wrocław
orionbus.net
23:50 12:00 через день

Словацький напрямок (на Братиславу)

Час відправлення із початкової станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
09:30 16:55 Київ-Ліберець/Kyjev-Liberec 17:00 11:20 Ср., Пт., Нд.

Чеський напрямок (на Прагу, Брно, Пльзень, Карлові Вари)

Час відправлення із початкової станції Час прибуття до Львова Рейс Час відправлення зі Львова Час прибуття на кінцеву станцію Періодичність
06:20 12:50 Київ-Прага/Kyjev-Praha
ewe.ua
13:00 07:00 Ср., Сб.
11:50 13:55 Золочів-Карлові Вари/Zoločiv-Karlovy Vary
nasoroh.com.ua
14:00 10:20 Пн., Чт.
10:10 14:00 Стебник-Карлові Вари/Stebnyk-Karlovy Vary 14:20 11:05 Чт., Сб.
10:00 14:10 Турка-Прага/Turka-Praha 14:30 08:30 Вт., Чт., Сб.
06:30 14:45 Київ-Кдине/Kyjev-Kdyně 14:50 Чт., Сб.
08:00 14:55 Надвірна-Пльзень/Nadvirna-Plzeň
vlines.com.ua
15:00 08:10 щоденно
06:45 15:25 Хмільник-Прага/Chmilnyk-Praha 15:30 08:15 Вт., Чт.-Сб.
08:00 15:25 Чернівці-Прага/Černovice-Praha 15:30 07:10 щоденно
09:30 16:55 Київ-Ліберець/Kyjev-Liberec 17:00 11:20 Ср., Пт., Нд.
09:00 18:05 Чернівці-Чеське Будейовіце/Černovice-České Budějovice 18:10 11:45 щоденно
12:00 19:15 Чернівці-Чеське Будейовіце/Černovice-České Budějovice 19:20 13:30 Вт., Чт.-Сб.
09:00 22:35 Полтава-Прага/Poltava-Praha
flixbus.ua
22:45 15:50 щоденно
13:15 22:40 Київ-Прага/Kyjev-Praha
ecolines.net
22:45 16:00 щоденно

2015-2023